COFDM İletiminin Avantajları ve Uygulamaları

April 22, 2021

hakkında en son şirket haberleri COFDM İletiminin Avantajları ve Uygulamaları

COFDM'nin Avantajları

COFDM modülasyonu çok güçlü zayıflama direncine sahiptir, COFDM modülasyonu son kullanıcıdan çok sayıda alt taşıyıcıya iletimi mümkün kılar ve sinyal, tek taşıyıcılı bir sistemde tutulan sinyalden çok daha uzun süre tutulabilir, bu nedenle COFDM daha güçlü bir dirence sahiptir. dürtü gürültüsü ve hızlı kanal zayıflatma direnci için.COFDM, daha yüksek frekans kullanımına sahiptir ve alt kanalları ayıran koruyucu bantların geleneksel kullanımı yerine, alt kanallar olarak üst üste binen dikey alt taşıyıcı dalgalarına izin verir, böylece frekans verimliliğini artırır ve spektrum kaynaklarının kullanımını en üst düzeye çıkarır.

 

Yüksek hızlı veri aktarımına gelince, COFDM, alt taşıyıcıların farklı kanal koşullarına ve arka plan seslerine göre QPSK, QAM, 16QAM veya 64QAM gibi farklı modülasyon yöntemlerini seçmesini sağlayan kendi kendine uyarlanabilir modülasyon mekanizmasına sahiptir.Koşullar iyiyse, kendisini yüksek verimli modülasyona adapte edin, eğer koşullar kötüyse, parazit önleyici modülasyona adapte edin.Böylece yüksek hızlı veri aktarımına güvenilir bir şekilde uyum sağlayabilir.

 

Güçlü Semboller Arası Girişim (ISI) yeteneğine sahiptir, ISI, dijital iletişimde parazitin yanı sıra en önemli parazittir.COFDM, döngüsel önek kullanarak ISI'nin güçlü yeteneğine sahiptir.

 

Çeşitli diğer yöntemlerle birlikte kullanım kolaylığı, COFDM bir modülasyon yöntemi olarak kullanılabilir, ayrıca birçok çeşit çoklu erişim teknolojisi ile kolayca birleştirilebilir ve aynı anda birden fazla kullanıcıya erişim sağlar.Birden fazla kullanıcının aynı anda iletim için COFDM bilgi teknolojisini kullanmasına izin verebilirsiniz.

 

COFDM Cihazının Uygulamaları

COFDM modülasyonu, hız 2Mbps'nin üzerinde olduğunda "Görüş Hattı Dışı" ve "Mobil" kablosuz geniş bant iletiminin zor sorunlarını çözmüştür, bu nedenle mobil iletişim, video iletimi ve dijital ses yayını projesi gibi izleme sistemlerinde yaygın olarak uygulanmıştır. (DAB), yüksek tanımlı TV (HDTV) yayını, Sağlık Hizmetleri, Mobil İletişim (CDMA + OFDM), kablosuz LAN (IEEE 802.1la), geniş bant kablosuz erişim (BWA), gerçek zamanlı izlemede yüksek kaliteli videolar (askeri , yayıncılık, güvenlik, deniz savunma ve diğer endüstriler).

 

Yüksek Hızlı Gerçek Zamanlı Mobil Kablosuz İletim

Sistem, her bir kontrol merkezine teslim edilen bir genel iletişim ağı veya özel iletişim ağı sistemi aracılığıyla gerçek zamanlı acil durum olay yeri videosu, sesi, verileri, vb.Tüm komuta seviyelerindeki memurlar, gerçek zamanlı komutta etkili önlemler almak için durumu doğrudan bilgisayardan anlayabilir.Bu nedenle doğal afet acil servislerinde yaygın olarak uygulanmaktadır.Sistem, çok fazla işlem süresinden tasarruf etmeye ve felaketlerin neden olduğu kayıpları azaltmaya yardımcı olabilir

.LinkAVtech.com

 

Gerçek Zamanlı Denizde Kablosuz İletim

Denizde kablosuz iletimin gerçek zamanlı izlenmesi, kıyı savunması, denizcilik, liman denetimi ve diğer endüstriler için iyidir.Deniz gözetim bölgesinin gerçek zamanlı izlenmesi, canlı video, ses, veri ve kontrol ile tüm süreç boyunca manipüle edilebilir.Bu sistem, daha verimli bir şekilde denizcilik komutanlığı, izleme yapılmasına yardımcı olabilir.

LinkAVtech.com

 

Canlı Yayın Video İletimi

Spor oyunlarını canlı yayınlarken videonun netliği COFDM iletimi ile büyük ölçüde geliştirilebilir.LinkAVtech.com

 

Kamu Mobil İletişim Sistemi

IEEE 802.1la zaten 5GHz bandına bakıyor ve OFDM ile yüksek hızlı veri iletimi sağlıyor.

LinkAVtech.com

 

Sonuç olarak, COFDM modülasyonu, hız 2Mbps'nin üzerinde olduğunda "Non-Line of Sight" ve "Mobile" kablosuz geniş bant iletiminin zor sorunlarını çözdü, COFDM videoları yüksek hızda yakalayabilir ve yüksek kaliteli gerçek zamanlı videolar iletebilir, kullanıcıların olağanüstü kazançlar elde etmesini sağlayabilir. haber toplama, canlı yayın, gerçek zamanlı izleme uygulamalarında özgürlük.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Mr. Gordon Gong
Tel : 0086 15817349508
Faks : 86-755-83735058
Kalan karakter(20/3000)